گزارش درمانی اسفند 98


گزارش درمانی اسفند 98
مهرباني رسم قشنگ دل هاي پاک است…
درود بر شما همراهان و همدلان گرامي
گزارش درماني اسفند ماه 98 در شاخه هاي تحت پوشش به شرح زير تقديم حضورتان مي‌شود. گزارشي از خدمات درماني بنياد همدلان كودك و نوجوان كه با همكاري و پيگيري هاي خانم ها ليلا دهقاني و افسانه نوروزقلي صورت مي گيرد.
 
 
شاخه قلب: 
مبینا کودک ۴ ساله ساکن ملایر که از بدو تولد مبتلا به بیماری قلبی بود. پدر مبینا راننده ی تاکسی است و روی تاکسی اجاره ای کار می کند که  مشکل قلبی نیز دارد که به دلیل مشکلات مالی هیچ اقدامی برای درمان وی انجام نشده است. مبینا از طرف بنیاد همدلان به بیمارستان مرکز طبی معرفی شد که پس از معاینات لازم توسط پزشک معالج مشخص شد مشکل دریچه ی قلب دارد که تحت پوشش بنیاد همدلان در بیمارستان مرکز طبی تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت. هزینه ی جراحی مبینا در حدود ۹۰ میلیون ریال برآورد شد که پس از تخفیف مددکاری مبلغ ۲۰ میلیون ریال توسط خانواده و مبلغ ۴۹ میلیون ریال که در فراخوان ۱۳۱ به یاری شما مهربانان تامین شده بود، توسط همدلان پرداخت شد.
ابوالفضل نوزاد دوماهه ساکن یکی از روستاهای آمل بود که از بدو تولد مشکل قلبی داشت. ابوالفضل در بیمارستان مرکز طبی تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت و هزینه های جراحی و درمان وی به یاری شما مهربانان پرداخت شد.
احمد کودک ۵ ساله ساکن یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان است که مشکل قلبی داشت. وی در بیمارستان مدرس تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت و هزینه های جراحی و بستری احمد به یاری شما حامیان نازنین پرداخت شد. 
نازنین زهرا کودک یک ساله ساکن جنوب تهران که از بدو تولد با مشکل قلبی به دنیا آمد وی نیز در بیمارستان مرکز طبی تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت و هزینه های درمان وی به یاری شما مهربانان پرداخت شد. 
امیر علی کودک یک ساله ساکن یکی از روستاهای هرمزگان که از بدو تولد مشکل قلبی داشت. امیر علی در بیمارستان مرکز طبی تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت و هزینه های درمان وی توسط بنیاد همدلان پرداخت شد. 
امیر حسین کودک یک ساله ساکن یکی از روستاهای کرمانشاه که مشکل قلبی داشت. وی نیز تحت حمایت شما عزیزان در بیمارستان مدرس تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت و هزینه های درمان وی توسط بنیاد همدلان پرداخت شد. 
همچنین یسنا از کرج که قبلا پیوند قلب انجام داده بود در این ماه داروهای ماهانه خود را دریافت کرد و سارینا از ملایر سید کسری از ورامین و عبدالرحیم از تهران اکوی قلبی خود را تحت پوشش بنیاد انجام  دادند.
در این شاخه حدود ۱۲۴ میلیون ریال هزینه شد. 
 
 
شاخه ریه: 
کودکان عزیزمان امیرحسین از تهران،  محمد طاها از کرمانشاه،  محمد حسین و محمد طاها از ورامین، محمد مهدی از ملایر و یاسا از شوشتر خوزستان داروهای ماهانه خود را در این ماه دریافت کردند. 
در این شاخه بیش از ۱۲ میلیون ریال هزینه شد. 
 
شاخه گوارش: 
کودکان عزیزمان مهسا از جیرفت و حامد و آمانچ از کرمانشاه داروهای ماهانه خود را و صهیب و عالیه از سیستان و بلوچستان در این ماه محصولات رژیمی بدون گلوتن خود را تحت حمایت شما عزیزان دریافت کردند. و همین طور ارشیا از کرمانشاه و حسین از شوشتر خوزستان آزمایشات خود را تحت پوشش بنیاد انجام دادند. در این شاخه نزدیک به ۲۸ میلیون ریال هزینه شد. 
 
شاخه ارولوژی: 
کودکان عزیزمان بنیامین، مبینا و عماد رضا از خراسان، یزدان از خوزستان، رضا از کهگیلویه و بویر احمد، نگین از شیراز و ارسلان و کوهسار از کرمانشاه داروهای ماهانه خود را دریافت کردند.
همچنین شهرام کودک ۱۲ ساله افغانستانی که مشکل کلیه دارد تحت حمایت شما مهربانان در بیمارستان مفید جلسات دیالیز خود را انجام داد. 
در این شاخه بیش از ۲۳ میلیون ریال هزینه شد. 
 
شاخه گوش و حلق و بینی:
محمدجواد پسرک ۴ ساله افغانستانی که از بدو تولد دچار نقص ژنتیک عصب شنوایی بود و بنا به تشخیص پزشک نیاز به عمل کاشت حلزون داشت. مبلغ ۵۰ میلیون ریال از هزینه خرید حلزونی این کودک نازنین را بنیاد همدلان برعهده گرفت که این مبلغ با همت شما خیرین گرداوری شده و توسط بنیاد به حساب هیات امنای ارزی واریز شد.  
عسل دختر۱۳ ساله شیرازی بود که پردازشگر شنوایی اش نیاز به تعویض داشت مبلغ ۴۲.۵ میلیون ریال از هزینه خرید پردازشگر او را بنیاد همدلان برعهده داشت که باز هم شما نیکوکاران بنیاد را تنها نگذاشته و این هزینه را تامین کردید. این مبلغ به حساب هیات امنای ارزی واریز شد. 
اهورا پسرکوچولوی ۱ ساله اهل اسفراین در خراسان شمالی بود که دچار ناشنوایی نیمه عمیق از هردو گوش بود و بنا به تشخیص پزشک معالج نیاز به یک جفت سمعک پشت گوشی فول دیجیتال داشت.
بنیاد مبلغ ۳۹.۵ میلیون ریال از هزینه آن را برعهده گرفت این مبلغ توسط شما یاران همراه گرداوری شده و اهورا سمعک خود را تحویل گرفت. 
زهرا دختر 14 ساله اهل میاندواب بود که نیاز به تعویض پردازشگر داشت و بنیاد مبلغ  ۳۰میلیون ریال از هزینه آن را بر عهده گرفت ولی هزینه توسط خیریه دیگری پرداخت شد. لذا مبلغ فراهم شده برای این کار به کودک دیگری تخصیص داده شد.
کوثر دختر ۱۳ ساله اهل کرمانشاه بود که نیاز به تعویض پردازشگر داشت. بنیاد همدلان مبلغ ۳۰ میلیون ریال ازین کار خیر را بر عهده گرفت. این مبلغ توسط شما خیرین همدل و همیشگی تامین شده و به حساب هیات امنای ارزی واریز شد. 
علی اکبر پسر ۸ ساله افغانستانی که با نقص ژنتیک عصب شنوایی به دنیا آمده بود و بنا بر تشخیص پزشک معالج نیاز به عمل جراحی کاشت حلزون گوش داشت بنیاد مبلغ ۵۰ میلیون ریال از هزینه خرید حلزونی او را بر عهده گرفت. این مبلغ توسط شما نیک اندیشان تامین شد و به حساب هیات امنای ارزی واریز شد. 
ضمنا در این ماه کودکان عزیز سهیل، الینا، مبینا، پریسا، ایلیا و امیر متین گفتار درمانی خود را انجام دادند. مجموعا در شاخه گوش و حلق و بینی، بیش از ۲۵۰ میلیون ریال هزینه شده است. 
 
شاخه پوست و ترمیمی:
نوجوان عزیز ترنم که مبتلا به بیماری e_b میباشد کار درمانی خودرا انجام داد و ملیکای نازنین که دچار بیماری اکتیوز است نیز داروی ماهانه خودرا دریافت کرد.  
مجموعا دراین شاخه، بیش از ۲۳ میلیون ریال هزینه شده است. 
 
شاخه ارتوپدی: 
کودکان عزیزمان زینب، مبینا و پریسا کاردرمانی خودرا انجام دادند و علی پسر کوچولوی ما نیز کفش طبی خود را دریافت کرد. مجموعا دراین شاخه،  ۱۸ میلیون ریال هزینه شده است. 
 
شاخه چشم:
در اسفند ماه به دلیل شیوع بیماری خطرناک کرونا و با استعلام از بیمارستان فارابی تمامی وقت ویزیت وعمل هایی که قبلا برای بیماران شهرستانی هماهنگ شده بود کنسل و به بعد از عادی شدن شرایط موکول شد. 
 
با سپاس و قدردانی از حامیان نیک اندیش و مهربان مان که بی گمان بدون کمک های مهربانانه آنان بنیاد موفق به درمان این کودکان نمی شد.