گزارش درمانی دی ماه 97


گزارش درمانی دی ماه 97
دوستان و همراهان همدلانی روزگارتان به نیکی و خوشی
 
 
عزیزان گزارش درمانی دي ماه 97 در هشت شاخه تحت پوشش به شرح زير تقدیم حضورتان می  شود. اين گزارش حاصل زحمات خانم دهقاني و آشوري عزيز هست كه در هشت شاخه بنياد همدلان كودك و نوجوان دلسوزانه فعاليت مي كنند.
 
 
شاخه گوش و حلق و بيني
پسر عزیزمان محمد معین ساکن جنوب تهران كه از بدو تولد مبتلا به کم شنوایی شدید بود، در فراخوان ۱۱۰ مورد حمایت شما عزیزان و دوستان نازنین در شمیم مهر قرار گرفت و مبلغ ۱۰ میلیون تومان بابت خرید پروتز حلزونی گوش این بیمار توسط بنیاد همدلان پرداخت شد.
هزينه سمعك حسین، کودک ۳ ساله ساکن الیگودرز كه از بدو تولد مبتلا به کم شنوایی شدید بود و نیاز به سمعک داشت، در فراخوان ۱۰۹ به یاری شما مهربانان تامین شد. پس از تخفیف کلینیک و پرداخت سهم خانواده مبلغ  5 میلیون و 200 هزار تومان بابت سمعک این بیمار به شرکت شایا گستر پرداخت شد.
حسین کودک ۳ ساله اهل الیگودرز و از بدو تولد مبتلا به ناشنوایی عمیق، در فراخوان ۱۰۹ مورد حمایت شما عزیزان قرار گرفت و پس از تخفیف کلینیک و پرداخت سهم ۱۵درصدی خانواده مبلغ 5 میلیون و 200 هزار تومان بابت سمعک این بیمار به شرکت شایا گستر پرداخت شد.
صلاح الدین کودک ۳ ساله اهل یکی از روستاهای خراسان شمالی که از بدو تولد مبتلا به ناشنوایی شدید بود، از طرف کلینیک آوا به بنیاد همدلان معرفی شد و در فراخوان۱۱۰ مورد حمایت شما عزیزان قرار گرفت. براي اين كودك یک جفت سمعک فول دیجیتال خريداري شد که با پرداخت۱۵ درصدی خانواده و تخفیف کلینیک، مبلغ 4 میلیون و 420 هزار تومان براي كلينك واريز و سمعك تحويل كودك شد. 
سارینا کودک ۴ ساله اهل ملایر كه با کانال گوش بسته به دنیا آمده بود، نيز در بیمارستان امیراعلم جراحی شد و هزینه های درمان این بیمار توسط همدلان پرداخت شد. 
کودکان کم شنوا و ناشنوا امیر، کیمیا، آیسان که قبلا به یاری شما حامیان بنیاد سمعک دریافت کرده و یا کاشت انجام داده اند، در این ماه جلسات گفتار درمانی خود را گذراندند.
برای کودکان عزیزمان میثاق کودک ۳ ساله اهل سیستان و بلوچستان که کاندید کاشت حلزون بود، هزینه های آزمایش و مهسا کودک ۵ ساله اهل یکی از روستاهای خراسان شمالی که او هم کاندید کاشت حلزون بود، هزینه های آزمایش و نوار گوش توسط بنياد همدلان پرداخت شد.
در مجموع در بخش گوش و حلق وبینی بیش از 26 میلیون و 695 هزار تومان هزینه شده است.
 
شاخه ارتوپد
اسما دخترك ساکن کرمانشاه كه از بدو تولد دچار در رفتکی لگن بود، نيز با حمايت بنياد همدلان در مرکز طبی تحت عمل جراحي قرار گرفت و هزینه های جراحی و بستری این بیمار توسط همدلان پرداخت شد. 
هزینه های دارویی اشکان از ملایر نیز پرداخت شد. 
کیمیا جلسات کاردرمانی و فیزیوتراپی ماهانه خود را به کمک شما حامیان عزیز گذراند.
در این بخش مجموعا بیش از 820 هزار تومان هزینه شد.
 
شاخه ی چشم
معصومه از خراسان شمالی با حمایت بنیاد همدلان كودك و نوجواان عینک طبی دریافت كرد.
مجموع هزينه اين بخش 210 هزار تومان شد.
 
 
شاخه قلب 
یسنا س. از کرج هزینه داروی ماهانه دریافت کردند. امیرمحمد م. از بجنورد که در بیمارستان رجایی عمل بالن گذاری برایش انجام شد. هزینه این بخش یک میلیون و صدو یازده هزار تومان شد. 
 
شاخه ترميمي
محمد متین ب. از ملایر، هانیه ا. از کرمانشاه، فاطمه م. از اراک، زهرا و ابوالفضل م. از ملایر  و ملیکا م. از خراسان لباس های سوختگی و داروهای اکتیوز را دریافت کردند.مجموع هزینه های این بخش دومیلیون و دویست و سی و نه هزار تومان. 
 
شاخه ارولوژی
آرین ص. کودک افغان از تهران، در بیمارستان طبی کودکان مورد عمل جراحی بیضه  قرار گرفت و دانیال س. از کرمانشاه، فاطمه ش. از کرمانشاه و ارسلان پ. از بجنورد، یاسین د. از آبیک و محمد پ. از روانسر هزینه های دارو و آزمایش خود را دریافت کردند‌. مجموع هزینه های این بخش،  دو میلیون و 795 هزار تومان.
 
شاخه گوارش 
صهیب و عالیه ر. از سیستان، محمد ش. کودک افغان که با چسبندگی روده در مرکز طبی تحت جراحی قرار گرفتند  و رادین ر. بیمار کبدی از بم هزینه های جراحی و محصولات رژیمی و آندوسکوپی کبد را دریافت کردند.  مجموع هزینه های این بخش سه میلیون و 901 هزار تومان.
 
شاخه ريه
محمد طاها ع. از کرمانشاه که در بیمارستان مسیح دانشوری بستری بود، هزینه های دارو و بستری را دریافت کردند.
مجموع هزینه های این بخش؛ یک میلیون و 39 هزار تومان.
 
 
بار ديگر قدردان زحمات شما همراهان هميشگي مان هستيم كه ما را در امر خدمت رساني به كودكان اين سرزمين حمايت كرديد.