طرح فرهنگی کودکان و نوجوانان کار

به نام خدا
 
از آذر ماه سال ۹۳ فعالیتی در کمیته آموزش و تحصیل بنیاد همدلان کودک و نوجوان در حمایت و به نفع کودکان و نوجوانان کار و خیابان کلیک خورد. حرکتی در زمینه فعالیت‌های ورزشی، طوری که موجبات شادی و تفریح کودکان فراهم شود و لحضاتی از آن دنیای کاری که مستحقش نیستند خارج شوند.
می‌خواستیم آنها از طریق انجام فعالیت‌های ورزشی و حضور در طبیعت بتوانند شور و هیجانات کودکی و نوجوانی خود را تخلیه و روحیه والای ورزشکاری را تجربه کنند.
با رسیدن به این روحیه و انس با طبیعت، به نوعی گامی در جهت ارتقاء فرهنگ سازی در راستای حفظ و بقای محیط زیست نیز برداشته می‌شود.
با این حرکت گرچه تمام مشکلات آنها حل نخواهد شد ولی حداقل اتفاقی که خواهد افتاد این است که بچه‌ها با تقویت روحیه‌شان بهتر می‌توانند شرایط سخت کارشان را تحمل نمایند.
حال بر اساس میزان و ابراز علاقمندی دوستان همدل در ارائه همکاری و همیاری در جهت فرهنگ سازی برای کودکان کار، بر آنیم تا برنامه‌ها را در سطح گسترده‌تری ارائه نماییم.
برنامه‌های فرهنگی دیگر از جمله حضور در همایش‌های تفریحی، بازدید از موزه‌ها و نمایشگاه‌های هنری، برگزاری کلاس‌های ورزشی توسط مربیان داوطلب با حضور در سالن‌های ورزشی، برگزاری دوره‌های روانشناختی از جمله ذهن درمانی و استعدادیابی، و ...
توسعه این طرح و ادامه روند مثبت در این راه، مستلزم همیاری و همدلی داوطلبان دلسوز و علاقه‌مند با ارائه تسهیلات و یا تخصص خود در زمینه‌های مختلف ورزشی، هنری و ... می‌باشد.
بیایید با حضور پر شور خود در کنار این عزیزان و برقراری ارتباط صمیمانه با آنها و رفتن به دنیایشان، احساس شادی را که حق تمامی این کودکان است برایشان مهیا سازیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۲۱۰۹۵۲۸ خانم واعظ تهرانی تماس حاصل نمایید.
 
اردو تفریحی کودکان کار